Pano Arıza ve Revizyonu

Elektrik Panosu Nedir ?

Elektrik Panosu, elektriğin sistem içerisinde dağıtımını sağlayan bünyesinde çeşitli elektrik malzemelerinin bulunduğu bir kutu olarak tanımlanabilir.

Elektrik panoları içerisinde Aşırı Akım,Kısa devre akımı,aşırı akım gibi etkenlere karşı korur.Bu koruma sayesinde oluşabilecek kaza riskleri en aza indirgenerek elektrik sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır.

Elektrik Panosu Çeşitleri

Evinizde yada Endüstriyel işletmenizde ihtiyaçlar doğrultusunda panolar imal edilir ve kullanılır.Bir ev kullanıcısına Elektrik Panosu denildiğinde ihtiyaçları doğrultusunda aklına Sigorta Kutusu gelirken,Orta ölçekli bir işletme sahibine ise kompanzasyon panosu aklına gelebilir.

Kompanzasyon Panosu :  Reaktif güç kompanzasyonu için üretilen içerisinde kondansatör gruplarının, harmonik reaktörlerin, kontaktörlerin, koruma elemanlarının, reaktif rölenin bulunduğu özel bir panodur.

Tali Dağıtım Panosu :  Ana dağıtım panosu çıkışına bağlanan, binanın katlarında ve çeşitli bölgelerinde konumlandırılan, daha küçük dağıtım panolarıdır. Binadaki yüklerin tüm girişleri bu panodadır. Ana dağıtım panolarına göre düşük akımlı cihazlar bulunur.

Otomasyon Panosu :  PLC devrelerinde ve endüstriyel otomasyon uygulamalarında kullanılan ve çeşitli kontrol ve kumanda fonksiyonlarını yerine getiren pano tipidir.

Pano Revizyon

Zaman içerisinde işletmenizde yada evinizde gidilecek değişikler doğrultusunda,Elektrik Panolarına müdahale gerektirebilir.Müdahale sayesinde sisteme dahil edilen yada çıkarılan yüklere göre yeniden dizayn edilen pano devreye alınarak tekrar çalışması sağlanır.

Panolarda oluşabilecek arızalar yada eskiyen elektrik sarf malzemelerinin güvenlik açısından değişimi yada onarımı gerekebilir bu gibi durumlarda işinde uzman kişiler çağrılarak müdahale edilmesi gerekmektedir.


Teknik Destek

Elektrik ile ilgili problemleriniz için Çözüm Ortağınız.

  • Avcılar Pano Arıza ve Revizyon – Servis Elektrik
  • Beylikdüzü Pano Arıza ve Revizyon – Servis Elektrik
  • Bakırköy Pano Arıza ve Revizyon- Servis Elektrik
  • Büyükçekmece Pano Arıza ve Revizyon – Servis Elektrik
  • Esenyurt Pano Arıza ve Revizyon – Servis Elektrik
  • Küçükçekmece Pano Arıza ve Revizyon – Servis Elektrik


Mesaj Gönderin
Whatsapp Üzerinden İletişim İçin
Merhaba Servis Elektrik, Nasıl Yardımcı Olabilirim ?